شناسه : 72400
امروز چهارشنبه 1400/09/24 - 14:40
نویسنده : admin-asnaf

نشست سراسری هیات‌های اندیشه ورز بسیج اصناف کشور در مشهد آغاز شد

نشست تخصصی هیاتهای اندیشه ورز بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور با موضوع تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها و نقش آن در معیشت مردم در مشهد آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج اصناف کشور،غلامرضا حسن پور رییس سازمان بسیج اصناف و بازاریان و فعالان اقتصادی کشور روز چهارشنبه در این نشست که در سالن همایش‌های آستان قدس رضوی برگزار شد گفت: ما باید ببینیم که چه کار باید انجام دهیم که نتیجه شعار سال در سفره مردم نمایان شود و این که تولید کنیم اما اجناس گرانتر شود قابل قبول نیست.

غلامرضا حسن پور افزود: ۶۰۰ هزار واحد تولیدی صنفی در کشور داریم که همه باید برای جهش تولید و تحقق شعار سال کمک کنند.

وی با بیان این که به صورت رگباری کار نمی‌کنیم ادامه داد: باید با روش های هوشمندانه بر بازار نظارت کنیم و  تقویت واحدهای صنفی کوچک نیز جزء برنامه های ماست.

رییس سازمان بسیج اصناف و بازاریان کشور گفت: ما به سراغ گردن کلفت ها می رویم و حتی شاید در این راه شهید معیشت هم بدهیم.

حسن پور افزود: حضرت علی(ع) هر روز در بازار حضور و نظارت داشت چون پاشنه آشیل حکومت‌ها بازار و منشا قضاوت مردم هم بازار است و اگر بازار ثبات و آرامش داشته باشد مردم حکومت را کاربلد و گرنه غیر کاربلد می‌دانند.

وی ادامه داد: نباید انحصار دست عده ای خاص باشد، رقابت باید سالم باشد و با این نوع رقابت، محتکران و گرانفروشان را کنار می زنیم، برای مردم فکر اساسی کنیم مهمترین کار ما آوردن ظرفیت‌های مردمی وسط میدان است.

ص

مسئول اطلاع رسانی و فضای مجازی بسیج اصناف کشور هم در خصوص این نشست به خبرنگاران گفت: نشست دبیران و روسای هیاتهای اندیشه ورز بسیج اصناف کشور در مشهد تا فردا ادامه دارد.

محمد رضاییان افزود: تعدادی از فعالان اقتصادی نیز در این نشست حضور دارند تا به نوعی تسهیلگر راه کارآفرینی باشند همچنین در این نشست به دنبال راههای انجام کارها به بهترین شکل هستیم.

وی ادامه داد: با تعاملی که با دولت برقرار شده است دولت، بسیج اصناف را امین دانست و یک سری کارهای مربوط به کالاهای اساسی را به بسیج اصناف سپرد.

تجلیل از خانواده شهید رنجبر

در مراسم آغازین نشست دبیران هیات‌های اندیشه ورز بسیج اصناف کشور از خانواده شهید نواز الله رنجبر از شهدای اصناف در دوران دفاع مقدس تجلیل شد.

 

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)