شناسه : 72439
امروز یکشنبه 1400/11/10 - 09:12
نویسنده : mohammad rezaeian
با حضور رئیس بسیج اصناف و فعالان اقتصادی کشور انجام شد؛

بررسی فرایند حمل، تخلیه و ترخیص کالا در بندر شهیدرجایی/بازدید از بزرگترین کشتی حمل بار اقیانوس پیمای ایران

رئیس سازمان بسیج اصناف کشور با حضور در بزرگترین بندر تجاری ایران ضمن بازدید از ظرفیت ها و بخش های مختلف این مجتمع بندری بر ضرورت ایجاد قرارگاه اقتصادی استانی با محوریت بسیج اصناف در هرمزگان تاکید کرد.

غلامرضا حسن پور از مجتمع بزرگ بندری شهید رجایی بازدید کرد و فرایند حمل و نقل، تخلیه و بارگیری و ترخیص کالا در این مجموعه را مورد بررسی قرارداد. 

وی در حاشیه این بازدید با ورود به بزرگترین کشتی اقیانوس پیمای جمهوری اسلامی ایران، دغدغه های موجود در بخش حمل و‌نقل کالا را بررسی کرد و اظهار داشت: تلاش داریم تا با شناسایی تهدیدها و فرصت ها و دسته بندی مشکلات، راه کارهای علمی و عملی را برای توسعه معیشت و سفره مردم در کمیسیونهای تخصصی مشترک دولت و بسیج ارائه دهیم. 

وی در ادامه از محوطه تخلیه و انبارهای نگهداری فله گندم نیز بازدید کرد و افزود: کاهش زمان ترخیص، تسریع و ارتقای کیفی حمل و نگهداری گندم در محوطه اسکله موضوعی است که باید در کارگروه های تخصصی مورد بررسی قرار گیرد. 

کشتی

حسن پور با تاکید بر اهمیت تفاهمنامه مشترک دولت و سازمان بسیج مستضعفین در زمینه نظارت بر بازار خاطرنشان کرد: بررسی فرایند تامین کالا از مبدا تا مصرف مهمترین گام برای نظارت و کنترل قیمت هاست که با همکاری دستگاه های متولی حاضر در قرارگاه اقتصادی با محوریت بسیج اصناف محقق خواهد شد. 

رئیس سازمان بسیج اصناف و فعالان اقتصادی کشور در پایان این بازدید تشکیل قرارگاه اقتصادی هرمزگان را کارشناسی ترین اقدام برای کمک به افزایش نظارت ها و سرعت بخشیدن به تامین و توزیع کالا در کشور دانست و تصریح کرد: دستگاه هایی نظیر گمرک، بنادر، جهاد کشاورزی، بانکها، صمت، اتاق های اصناف، تعاون، بازرگانی و ... با محوریت بسیج اصناف می توانند با تعامل و همفکری و تشکیل قرارگاه اقتصادی، راهگشای مشکلات و توسعه سفره مردم باشند. 

کشتیبندر

وی همچنین تاکید کرد: در راستای راه اندازی قرارگاه اقتصادی، بسیج تخصصی دستگاه های مذکور و کلیه فعالان اقتصادی به سازمان بسیج اصناف بازاریان و فعالان اقتصادی واگذار گردد.

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

CAPTCHA
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.