شناسه : 71961
امروز سه شنبه 1399/11/21 - 20:31
نویسنده : admin-asnaf

رونمایی از سامانه سیتاکس و افتتاح خط تولید نانوماسک

دکتر زالی در مراسم رونمایی از سامانه سیتاکس و افتتاح خط تولید نانوماسک سیتاکس، گفت: خوشبختانه در حال حاضر نیازهای کمی کشور در حوزه تجهیزات حفاظتی مقابله با کرونا مرتفع شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج اصناف کشور، دکتر علیرضا زالی در مراسم افتتاح خط تولید نانوماسک و رونمایی از سامانه سیتاکس اظهار کرد: خوشبختانه هم اکنون شاهد تحقق دستاوردهای سترگ خودکفایی ملی در عرصه های مختلف مبارزه با بیماری کرونا هستیم.

وی با اشاره به پیچیدگی های ویروس کرونا، گفت: البته در عین حال فرصت هایی نیز به واسطه این بیماری خلق شده و ما امروز دستاوردهای قابل توجهی در این حوزه کسب کرده ایم که امکان تبادل بین المللی نیز دارد.

دکتر زالی با بیان اینکه در روزهای نخست شیوع کرونا در کشور، با کمبود اقلام بهداشتی و حفاظتی رو به رو بوده ایم، یادآور شد: در آن روزها کادر بهداشت و درمان کشور تن بر آتش این بیماری زدند و تا ابد تاریخ از این قهرمانان سلامت به نیکی یاد خواهد کرد.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران پاشنه آشیل مبارزه با بیماری کرونا را برای کادر درمان تجهیزات حفاظتی عنوان کرد و گفت: خوشبختانه امروز بعد از حدود یک سال از نظر تجهیزات حفاظتی در شرایط بسیار مطلوب و فوق استانداردی به سر میبریم و نیازهای کمی ما مرتفع شده است و می توانیم در عرصه صادرات این محصولات نیز گامی بلند برداریم.

دکتر زالی با بیان اینکه علی رغم تغییر سیمای بیماری همچنان مهمترین استراتژی در برابر این ویروس فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شست و شوی مداوم دستهاست، تصریح کرد: ماسک یکی از سنگرهای اصلی ما در برابر این بیماری است.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به اینکه از نخستین روزهای شیوع کرونا در کشور بر ضرورت اجتناب ناپذیر استفاده از ماسک برای مقابله با کرونا تاکید شد، گفت: ماسک علاوه بر کاهش انتقال بیماری بر میزان چرخش ویروس نیز اثرگذار است.

وی در ادامه تاکید کرد: استفاده از ماسک در محیط های اجتماعی شرط لازم است، اما کافی نیست. دکتر زالی با اشاره به اثربخشی استفاده از نان و ماسک، بر اهمیت کیفیت مطلوب ماسک ها در جلوگیری از انتقال ویروس تاکید کرد.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره بر ضرورت گسترش فرهنگ تجارت الکترونیک، گفت: مردم می توانند با مراجعه به سامانه تامین و نذر سلامتی با وجود تنوع در اقلام حفاظتی از جمله ماسک، انتخاب درستی داشته باشند.

دکتر زالی همچنین با اشاره به اینکه افرادی که از نظر اقتصادی ضعیفترند، در برابر کرونا آسیب پذیرترند، استفاده از این سامانه را فرصت مناسبی برای تامین ماسک افراد کمتر برخوردار از طریق فراهم کردن امکان نذر سلامتی عنوان کرد.

وی همچنین در پایان با اشاره به نقش پررنگ اجرای طرح محله محور شهید سلیمانی در مبارزه با بیماری کرونا، از جهادگران و دست اندرکاران این طرح تشکر و قدردانی کرد.

در ادامه این مراسم سردار سرتیپ پاسدار محمدحسین سپهر جانشین سازمان بسیج مستضعفین و رییس قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه هرگاه در مسئله ای ملی از ظرفیت های مردمی در عرصه های مختلف اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی بهره گرفته شده است، به خوبی از چالش عبور کرده ایم، از مشارکت و تلاش های نیروهای مردمی در عرصه مقابله با کرونا قدردانی کرد.

وی با اشاره به حضور و مشارکت بسیج در عرصه مقابله با کرونا از نخستین روزهای شیوع کرونا در کشور، اظهار کرد: برای پیشبرد طرح شهید سلیمانی باید هر خانه را به یک پایگاه سلامت تبدیل کرده و در هر خانواده یک عضو را به عنوان مسئول سلامت خانواده آموزش داده و تربیت کنیم.

وی همچنین بر ضرورت خلق یک سبک زندگی نوین در کشور برای تاب آوری در برابر شرایط سختی همچون شیوع کرونا تاکید کرد و گفت: هر کشوری که از این بیماری سربلند بیرون بیاید، بدون شک یکی از ابر قدرت های جدید دنیا خواهد بود.

در ادامه این مراسم با حضور دکتر زالی، سردار سپهری و جمعی از مسئولان از سامانه تامین و نذر سلامتی( سیتاکس) رونمایی شد. سامانه سیتاکس به آدرس www.sitax.ir، یک سامانه یکپارچه برای تامین کالاهای سلامت محور و نذر سلامتی با محوریت مقابله با ویروس منحوس کروناست که توسط گروه جهادی شمس (شهدای مدافع سلامت)و با حمایت بسیج اصناف کشور  راه اندازی شده است. در بخش دیگری از این مراسم نیز با برقراری ویدئو کنفرانس، خط تولید نانوماسک سیتاکس_اپکس نیز افتتاح شد.

برچسب ها

برچسب‌ها

بسیج اصناف
0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)