شناسه : 5334
امروز سه شنبه 1399/05/14 - 08:52
نویسنده : admin-asnaf
رییس سازمان بسیج اصناف کشور؛

مساجد و حسینیه‌ها در تولید ماسک خود‌کفا می‌شوند/ استقبال از محرم با طرح نذر ماسک

پویش شور و شعور حسینی و نذر ماسک توسط سازمان بسیج مستضعفان راه‌اندازی و خود‌کفایی هیأت‌‌ها و مساجد در تولید ماسک مهم‌ترین هدف پویش است.

به گزارش خبرنگار بسیج اصناف؛ پویش شور و شعور حسینی و نذر ماسک توسط سازمان بسیج مستضعفان راه‌اندازی و خود‌کفایی هیأت‌‌ها و مساجد در تولید ماسک مهم‌ترین هدف پویش است.

طی این طرح قرار است مساجد و حسینیه‌های کشور از هم‌اکنون به تولید ماسک بپردازند تا در ایام عزاداری ماه محرم با کمبود مواجه نشوند. در ادامه گزارش فارس از افتتاح اولین کارگاه در مسجد امام صادق (ع) واقع در میدان فلسطین تقدیم می‌شود.

این کارگاه‌ها به همت سازمان بسیج اصناف و همکاری بسیج مداحان قرار است در سراسر کشور راه‌اندازی شود و طی آن مجموعه بسیج هم برای راه‌اندازی این کارگاه‌ها به یاری مساجد و حسینیه‌ها می‌پردازد.

غلامرضا حسن‌پور رئیس سازمان بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور در گفت‌وگو با فارس با اشاره به لزوم آمادگی برای برگزاری مطلوب عزاداری محرم گفت: امسال ان‌شاالله و عزاداری‌های ماه محرم با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار می‌شود و یکی از دستورالعمل‌های مهم استفاده از ماسک است از این رو ما کار مشترکی را با بسیج مداحان آغاز کردیم و تلاش می‌کنیم که طی آن هیئت‌ها حسینیه‌ها و مساجد در راستای تولید ماسک خودکفا شوند.

وی ادامه داد: در این زمینه برنامه‌ریزی به این صورت است که مساجد و حسینیه‌ها از هم‌اکنون که چند روز تا ماه محرم باقی مانده کار تولید ماسک را آغاز و در ایام محرم به عزاداران هدیه کنند در این راستا در حوزه آموزش دوخت ماسک، ارائه چرخ خیاطی به صورت امانی و هماهنگی با خیران برای اهدای پارچه به مساجد به ارائه خدمات می‌پردازیم.

حسن‌پور با اشاره به اینکه ماسک‌های تولیدی در این طرح قابل شست‌وشو هستند، گفت: تلاش ما این است که از پارچه‌های استاندارد و قابل شستشو استفاده کنیم تا عزیزان بتوانند آن را چند بار استفاده کنند، همچنین این ماسک دو لایه است که در وسط آن هم جایی برای قرار دادن فیلتر و یا دستمال کاغذی تعبیه شده که پس از هر بار استفاده می‌تواند فیلتر آن را تعویض کنند همچنین با شستشوی روزانه ماسک و قراردادن آن در محلول آب و نمک می‌توانند تا چند روز از ماست استفاده کنند.

وی از آمادگی بسیج اصناف برای تجهیز مساجد و حسینیه‌ها در کل کشور خبر داد و گفت: در این زمینه آمادگی این را داریم که در کل کشور در زمینه اعزام مربی برای آموزش دوخت ماسک و همچنین ارائه تجهیزات دوخت و دوز در خدمت عزاداران باشیم.

بنابر این گزارش موضوع تولید ماسک در هیأت‌ها با توجه به فاصله زمانی باقی‌مانده تا ماه محرم از آنجا اهمیت دارد که هیأت‌ها هم در این زمینه به خودکفایی برسند و هم با تولید و دپوی ماسک از هم‌اکنون در ایام ماه محرم غافل‌گیر نشوند.

یوسف ارجونی رئیس سازمان بسیج مداحان هم در این زمینه به فارس گفت: یکی از موضوعاتی که باید در محرم به آن بپردازیم، خواست رهبر معظم انقلاب مبنی بر گوش به فرمان رهبری بودن است. امروز با کمک بسیج اصناف طرحی را با عنوان شور‌وشعور حسینی و نذر ماسک راه‌اندازی کردیم تا هیأت‌ها در زمینه تولید ماسک خود‌کفا شوند.

وی ادامه داد: در کشور هر مسجد و حسینیه‌ای اعلام کند مورد حمایت قرار می‌گیرد و امکانات در اختیار آنها گذاشته می‌شود و مورد آموزش هم قرار می‌گیرند.

ارجونی با توصیه جوانان به مشارکت در این امر گفت: از جوانان تقاضا می‌کنم همه تلاش خود را انجام دهند تا هم ماسک در اختیار عزاداران قرار دهند و هم تا حد توان به دیگر هیأت‌هایی که امکان تولید ماسک ندارند کمک کنند.

به گزارش فارس عزاداری امسال ماه محرم باتوجه به شیوع کرونا شرایط خاص خود را دارد و در این زمینه برنامه‌ریزی‌های مختلفی توسط نهاد‌های مختلف برای برپایی باشکوه مراسم عزاداری ضمن رعایت کامل دستور‌العمل‌های بهداشتی در حال انجام است.

انتهای پیام/

برچسب ها
دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)