شناسه : 72495
امروز یکشنبه 1401/01/21 - 23:14
نویسنده : mohammad rezaeian
در سفارتخانه عربی سوریه در تهران؛

گفتگوهای سوریه و ایران درباره تقویت همکاری های اقتصادی، تجاری و سرمایه گذاری

دکتر شفیق دیوب، سفیر سوریه در تهران با دکتر حسن پور رییس سازمان بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور به همراه هیئتی متشکل از نمایندگان بخش‌های مختلف ایران دیدار و راه‌های تقویت و توسعه همکاری‌های اقتصادی، تجاری و سرمایه‌گذاری بین دو کشور را مورد بحث و بررسی قرار داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج اصناف کشور،دکتر شفیق دیوب، سفیر سوریه در تهران با هیئتی متشکل از نمایندگان بخش‌های مختلف ایران دیدار و راه‌های تقویت و توسعه همکاری‌های اقتصادی، تجاری و سرمایه‌گذاری بین دو کشور را مورد بحث و بررسی قرار داد.
سفیر دیوب امروز در جریان دیدار خود با این هیئت در سفارت در تهران، بر اهمیت بهره مندی از قانون جدید سرمایه گذاری شماره 18 سال 2021 که هدف آن ایجاد فضای سرمایه گذاری جذاب برای سرمایه گذاران عرب و خارجی است، تاکید کرد.
وی توضیح داد: این قانون معافیت ها و مزایای بسیاری را برای سرمایه گذاران ارائه می دهد و فرصت مهمی برای تجار و سرمایه گذاران ایرانی به شمار می رود.
سفیر دیوب نقشه سرمایه گذاری تهیه شده توسط سازمان سرمایه گذاری سوریه را ارائه کرد که شامل پروژه های اولویت دار برای سرمایه گذاری در تمامی استان های سوریه است.
سفیر دیوب بر اهمیت ایجاد شرکت های مشترک بین دو طرف و تقویت نقش بخش خصوصی برای تامین منافع دو کشور دوست در زمینه های اقتصادی و تجاری و همکاری در حوزه تاسیس شرکت های دانش و فناوری و تبادل تجربیات تاکید کرد.
سفیر دیوب به مشارکت شرکت ها و تجار ایرانی در سومین کنفرانس بازسازی سوریه که ماه آینده در دمشق برگزار می شود، اشاره کرد.
به نوبه خود، هیات ایرانی بر اهمیت همکاری با سوریه در زمینه های مختلف اقتصادی، پزشکی، صنعتی، فناوری و دانش تاکید کرد و خواستار رسیدگی به تمامی مسائل فنی به گونه ای شد که به تقویت روابط دو کشور کمک کند.

منبع/ خبرگزاری جمهوری عربی سوریه

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

CAPTCHA
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.