نظرسنجی

آیا از میزان عملکرد سازمان بسیج اصناف کشور در سال 1396 راضی هستید؟
CAPTCHA عکس
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
فرمانده سپاه عاشورا بیان کرد:

نقش بسیج اصناف برای توسعه و تکامل است

سردار کریمیان بیان کرد: اصناف وبازاریان در تمامی مراحل انقلاب و بعد از آن یار و یاور مردم بوده و هستند. جای هنر مدیریت، تخصص و تعهد خالی است و بدون این مولفه‌‌ها به توسعه و تکامل نخواهیم رسید و در این خصوص نقش بسیج اصناف موثر ومفید است.

به گزارش بسیج اصناف، بازاریان و تجار کشور از خبرنگار بسیج اصناف تبریز، جلسه ویژه اقتصاد و اصناف با دعوت فرمانده سپاه عاشوراو سازمان بسیج اصناف استان با حضور استاندار محترم تبریز ،مدیر کل امور مالیاتی،مدیر کل گمرک،مدیرکل استاندارد،مسئول سازمان صنعت معدن تجارت،هیئت رئیسه اتاق اصناف استان و مسئولین اتحادیه های صنفی در سالن جلسات سپاه عاشورا برگذار شد.

در این دیدار فیروز ابراهیم زاده مسئول سازمان بسیج اصناف سپاه عاشورا ضمن خیر مقدم حضور مدعوین محترم نقش اصناف و بازار رادر چرخه اقتصاد جامعه موثر دانسته و از فرمانده محترم سپاه عاشورا سردار کریمیان که با تشکیل جلسه ویژه اقتصاد و اصناف خواستار رفع موانع و مشکلات اصناف گردیده اند تقدیر و تشکر کرد.

سردار کریمیان نیز ضمن تشکر ازمسئولان استانی که برای رفع مشکلات مردم شبانه روز تلاش ونقشه های شوم دشمنان را یکی یکی  نقش بر آب می کنند گفت: آمریکایی‌‌ها ابتدا فرهنگ و الگوی مصرف جامعه هدف‌‌شان را با هزینه‌‌های میلیاردی در جهان تغییر می‌‌دهند و سپس با اعمال تحریم، به خواسته‌‌هایشان می‌‌رسند.

فرمانده سپاه عاشورا با اعلام اینکه امروز در وسط میدان جنگ ترکیبی هستیم که شامل جنگ فیزیکی، امنیتی، فرهنگی و اقتصادی است، متذکر شد: این جنگ‌‌ها ریشه‌‌های انقلاب را مورد هدف قرار می‌دهد و اگر مقاومت نکنیم برایمان خطرساز خواهد شد.

وی اذعان داشت: یکی دیگر از منازعه‌‌ها، جنگ شناختی است و دشمنان با اتکاء بر رسانه‌‌هایشان در حال نفی خدا، دین و احکام الهی و ائمه می‌‌باشند و از هیچ تلاشی برای عوض کردن جای ارزش و غیر ارزش‌‌ها و تبدیل ناهنجاری‌‌ها به هنجارها دریغ نمی‌‌کنند.

ایشان مقاومت انقلابی را مساوی با ایجاد اختلال هویتی و مشروعیتی دانست و اضافه کرد: در این صورت دیگران برای ما تصمیم خواهند گرفت، اینکه در این خصوص تا چه اندازه ما تاثیر گذاریم و دشمن چه اندازه موثر است به هنر مدیریت ما برمی‌گردد.

وی ادامه داد: جای هنر مدیریت، تخصص و تعهد خالی است و بدون این مولفه‌‌ها به توسعه و تکامل نخواهیم رسید و در این  خصوص نقش بسیج اصناف موثر ومفید است.با تولید علم و ثروت وضعیت معیشتی بهبود می‌‌یابد و آسیب‌های اجتماعی که نشات گرفته از فقر است، زدوده می‌‌شود.

سردار کریمیان با اشاره به اینکه در نظام جمهوری اسلامی حاکمیت وظیفه تامین معیشت دارد و این مساله جزو الزامات محسوب می‌‌شود، تصریح کرد: ذات و اساس نظام درست است ولی مسیر حرکت‌‌ها و روش‌‌ها دچار مشکل شده‌‌اند، البته بسیاری از مشکلات به خودی خود ایجاد نشده و دشمن به دنبال ایجاد مشکلات می‌باشد، برای مثال یکی از موانع توسعه تحریم‌‌های زاییده اندیشکده‌‌های آمریکایی می‌‌باشد.

وی بیان داشت: دشمنان برای وضع تحریم نقطه ضعف‌های ما را پیدا کردند که اولین آن تغییر الگوی مصرف وسبک زندگی ایرانی‌هاست، به عنوان مثال یک قاچاقچی خرده فروش وقتی یک نفر را معتاد کند در ابتدا به رایگان در اختیارش مواد قرار می‌دهد اما وقتی اعتیاد به استخوان رسید به استثمار و بهره کشی می‌پردازد، تغییر الگو مصرف و سبک زندگی مانند این حرکت است که اول ما را به اشرافی‌گری و تنبلی عادت می‌دهند و سپس می‌‌گویند تا زمانی که کار دلخواه ما را انجام ندهید چیزی در اختیارتان قرار نمی‌دهیم، دقیقاً مانند امروز که حتی توافق بین المللی خودشان را زیر پا می‌گذارند.

فرمانده سپاه عاشورا با بیان اینکه از تفکر و اندیشه که مورد تاکید دین ماست، دشمنان بیشتر از ما استفاده می‌کنند، توضیح داد: از سال ۸۸ که کودتای مخملی شکست خورد تا مذاکرات جدی ۵+۱ که منجر به برجام شد، دشمنان مذاکرات هسته‌‌ای را بهانه کردند تا ببینند اندیشکده‌‌ها چه می‌گویند و آیا با‌ حمله به زیرساخت‌‌های هسته‌‌ای بساط جمهوری اسلامی برچیده خواهد شد اما بعد از سه سال اندیشکده‌‌ها گفتند این فکر احمقانه است و دو راهکار دیپلماتیک و تشدید تحریم‌‌های اقتصادی را پیشنهاد دادند که در نهایت در برجام به نتیجه رسیدند.

وی افزود: در آن برهه همه خوشحالی کردند و کشورهای اروپایی برای حفظ آبرو از تحریم‌‌ها سخنی به میان نیاوردند و از فاز اقتصادی و سرمایه‌گذاری وارد شدند ولی زمانیکه ایران به تعهدات خود عمل کرد و در آب سنگین اراک بتن ریخته شد، تحریم‌‌ها را از نو شروع کردند که تحریم کاتسا آخرین آن بود.

یادگار دوران جنگ تحمیلی با اعلام اینکه اقدامات سیستماتیک و تعقل را کنار گذاشته‌ایم و به دنبال تقلید از راه‌هایی می‌رویم که خروجی ندارد، عنوان کرد: حتی در آمریکا که بین دو حزب حاکم تغییر دولت صورت گرفت و این دو حزب در فرع تفاوت دارند اما در اصل یکی هستند، منافع ملی‌شان در اولویت قرار دارد اما ما در برخی موارد منافع ملی را زیر پا گذاشتیم و معلوم نیست با چه مرامی این اتفاق صورت گرفت؟

وی یادآور شد: امروز جنگ ما جنگ اقتصادی است و چندین سال است که رهبری از اقتصاد مقاومتی سخن گفته‌‌اند اما باز برخی از آن به عنوان ریاضت برداشت کردند و اینجا نیز مشکل از نخبگان ما بود که اقتصاد مقاومتی را به درستی تبیین نکردند؛ چرا باید ۸۰ درصد البسه ما قاچاق باشد اما مردم ما بیکار باشند؟ مگر می‌شود که کسی در کنار ما از گرسنگی بمیرد و ما بی‌‌تفاوت باشیم؟ غیرت دینی مردم ایران ایجاب می‌کند که در صحنه‌‌های اقتصادی وارد شود.

سردار کریمیان با بیان اینکه براساس گزارشات اندیشکده‌‌های آمریکایی، وحدت و انسجام ملی ایرانیان مانع موفقیت گزینه نظامی علیه ایران می‌‌گردد، اذعان کرد: امروز دشمنان مردم را از مردم، مسئولین را از مسئولین و مردم را از مسئولین جدا می‌کنند و می‌خواهند انسجام ملی را به انشقاق تبدیل نمایند؛ اما اگر ذره‌‌ای فاصله ایجاد کنیم دشمن به درون ما رخنه می‌‌‌نماید.


وی اظهار داشت: چرا همه در کشور ادعای سروری دارند؟ امام می‌گفتند به من بگویید خدمتگزار بهتر از رهبر است اما امروز در ادارات کارمندان مردم را به حساب نمی‌‌آورند و نگاه بالا به پایین دارند؛ دولت‌‌های پیشین امروز و آینده باید خودشان را خدمتگزار مردم بدانند.

فرمانده سپاه عاشورا با تاکید بر اینکه چیزهای خوب را از دشمن هم بیاموزیم، ابراز کرد: در ژاپن بیست دقیقه برق قطع می‌شود و وزیر در رسانه ملی بیست دقیقه به مردم تعظیم می‌کند.

وی افزود: عدالت یکی از آرمان‌‌های انقلاب اسلامی بوده امروز آیا به آن نزدیک شده‌‌ایم؟ توحید یکی از پایه های انقلاب بوده آیا به آن نزدیک شده‌‌ایم؟ باید آسیب شناسی کنیم و ببینیم چه کسی باید کار می‌کرده اما کوتاهی کرده اند.

سردار کریمیان در پایان گفت: در بحث مالیات بر ارزش افزوده ما نیز حرف‌‌هایی داریم اما این برهه، مقطع اعتراض نیست و باید در این زمان خویشتنداری کنیم. به عنوان یک خدمتگذار از زحمات شما اصناف و بازاریان که باتلاش شبانه روزی دراقتصاد تحول ایجاد می کنید تشکر می کنم.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.