نظرسنجی

آیا از میزان عملکرد سازمان بسیج اصناف کشور در سال 1396 راضی هستید؟
CAPTCHA عکس
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
شهردار تهران:

توافق با بنیاد مستضعفان برای ساخت پلاسکو جدید انجام شده است/ دست‌فروشان داخل مترو و واگن‌ها باید با شیب ملایم سازماندهی شوند

توافق نهایی با بنیاد مستضعفان برای ساخت ساختمان پلاسکو انجام شده و نقشه‌های نهایی اجرایی کار تهیه شده است. در مورد ساخت پلاسکو با بنیاد مستضعفان به جمع‌بندی نهایی رسیده‌ایم و ان‌شاءالله کلنگ ساخت ساختمان پلاسکو در دهه فجر زده می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بسیج اصناف، بازاریان و تجار کشور، محمدعلی نجفی شهردار تهران امروز در حاشیه اجلاس رؤسای اتحادیه‌های صنفی در جمع خبرنگاران در مورد زمان کلنگ‌زنی ساختمان جدید پلاسکو گفت: توافق نهایی با بنیاد مستضعفان برای ساخت ساختمان پلاسکو انجام شده و نقشه‌های نهایی اجرایی کار تهیه شده است.

وی اظهار داشت: ما فکر می‌کردیم روز گذشته یعنی 29 دی‌ماه بتوانیم کلنگ ساخت ساختمان پلاسکو را بر زمین بزنیم، اما بنیاد مستضعفان بیان داشت، تا پروانه ساختمان صادر نشود، این کار انجام نگیرد، زیرا اطمینان کافی نداریم.

نجفی اضافه کرد: در مورد ساخت پلاسکو با بنیاد مستضعفان به جمع‌بندی نهایی رسیده‌ایم و ان‌شاءالله کلنگ ساخت ساختمان پلاسکو در دهه فجر زده می‌شود.

شهردار تهران افزود: البته تغییراتی در زمین پلاسکو ایجاد شده و در اصل کار ساخت را در زمین بزرگ‌تری انجام خواهیم داد و نوع طبقات آن هم بر اساس نظرات میراث فرهنگی ساخته می‌شود.

وی افزود: اگر ما بتوانیم شرایط کسب و کار را برای اصناف بهتر فراهم کنیم در اقتصاد شهری بسیار موثر خواهد بود.

شهردار تهران بیان داشت: از نظر تاریخی اصناف در ایران در مسایل سیاسی و اجتماعی همیشه حامل مسولیت‌های اجتماعی زیادی بوده‌اند بنابراین در ارتباط با بخش اقتصاد شهری اصناف نقش بسیار تعیین کننده‌ای دارند و شهرداری معتقد به تعامل با اصناف است و باید در حدی که در اختیار شهرداری است شرایط را برای فعالیت‌های ساده‌تر اصناف فراهم کنیم.

نجفی بیان داشت: در مقابل هم اصناف باید به مسئولیت اجتماعی خود در قبال مردم و شهر عمل کنند. 

شهردار تهران با بیان اینکه در مورد برگزاری نمایشگاه بهاره باید تجدید نظر اساسی انجام شود اظهار داشت: ما نمی‌خواهیم نمایشگاه‌ها فقط به فروشگاه‌ تبدیل شوند و در اوج خرید مردم، فروشگاه‌هایی ایجاد شوند که خارج از نظام صنفی فعالیت کنند و کنترلی بر روی کار آنها و قیمت‌گذاری آنها نباشد. 

نجفی گفت: واقعا در زمان‌های خاص مثل نزدیک شدن به پایان سال و عید نوروز بهتر است اصناف در مورد حراج‌های واقعی پیشقدم شوند و از این طریق به افزایش قدرت خرید مردم کمک کنند. 

وی افزود: اگر اصناف در این جهت پیشگام شوند ما هم در جهت برگزاری نمایشگاه‌ها قول می‌دهیم که کاملا هماهنگ با اتاق اصناف عمل کنیم. 

شهردار تهران در مورد سد معبر وانت‌های میوه فروش و عدم برخورد شهرداری گفت: در این مورد بیش از 2 ماه است که کار می‌شود. 

وی با بیان اینکه در حال حاضر 3 نوع سد معبر وجود دارد که باید با همه این موارد برخورد شود، گفت: اما برخورد باید با توجه به مسائل اجتماعی باشد، یکی از این سد معبرها سد معبر مغازه‌هاست و بعضی از سازمان‌ها که تمام پیاده‌روی خود را اشغال می‌کنند. 

نجفی بیان داشت: یک سد معبر توسط وانت‌ها و برخی ماشین‌ها انجام می‌شود که ایجاد ترافیک می‌کند و سد معبر سوم هم مربوط به دست‌فروش‌ها و پهن کردن بساط دست فروش‌ها است که در این مورد طرحی تهیه شده ولی مصوب نشده است اما ما به ترتیب اقدام را از سد معبر نوع اول آغاز و بعد به سد معبر نوع دوم و سوم رسیدگی می‌کنیم. 

شهردار تهران در مورد شناسایی ساختمان‌های ناایمن گفت: اینگونه ساختمان‌ها در سطح شهر تهران شناسایی و حتی به مالکان آن تذکر داده شده است اما ایمن سازی برخی از این سازمان‌ها بسیار مشکل است. 

وی افزود: بخش عمده‌ای از این ساختمان‌ها مربوط به بخش خصوصی و بخشی هم مربوط به دولت و نهادهای عمومی است. 

نجفی در مورد تخریب پل پالادیوم اظهار داشت: بازرسی نگفته قطعا باید تخریب شود بلکه گفته‌اند باید بررسی شود، دو بحث وجود دارد و ممکن است برخی مسئولین وقت شهرداری منطقه یک تخلفاتی در رابطه با صدور مجوز انجام داده باشند که آن تخلفات باید در سیستم اداری به شکل خاص خود دنبال شود. 

وی افزود: همچنین ممکن است مالکین و سازندگان تخلف کرده باشند که این دو باید از هم تفکیک شود اما هنوز گزارش نهایی به ما نرسیده است.

نجفی اظهار داشت: ما از سه مرجع بازرسی شهرداری، معاونت معماری و شهرسازی شهرداری و معاونت معماری وشهرسازی منطقه یک شهرداری گزارش خواسته‌ایم که اگر این سه گزارش تهیه شود و به دست ما برسد آن را بررسی می‌کنیم. 

وی افزود: بهرحال باید در چارچوب قانون در این مورد اقدام شود و اگر مالک خلاف مجوز اقدام کرده باشد قطعا باید اصلاح شود و در مورد مسئولین شهرداری هم اگر خلاف قانون عمل کرده‌اند باید پاسخگو باشند. 

شهردار تهران بیان داشت: صالحی امیری از معاونت شهرداری استعفا داده‌اند و استعفای وی پذیرفته می‌شود  اما قرار است وی به عنوان مشاور شهردار همکاری نیمه وقت در شهرداری داشته باشند. 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.