نظرسنجی

آیا از میزان عملکرد سازمان بسیج اصناف کشور در سال 1396 راضی هستید؟
CAPTCHA عکس
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
خواست مردم؛ چیزی که در اتفاقات اخیر مغفول ماند

"اشتغال، برخورد با فساد اقتصادی و ثبات قیمت" اصلی ترین خواست یزدی ها

عده با موج سواری به بهانه معیشت مردم سعی در بر هم زدن نظم عمومی کردند و تنها چیزی که بیشتر از همه مغفول ماند همین خواست و نظر مردم بود.

به گزارش پایگاه خبری بسیج اصناف، بازاریان و تجار کشور، در اتفاقات اخیر کشور که به بهانه اعتراض و انتقاد مردم از وضعیت معیشتی و اقتصادی صورت گرفت و عده با موج سواری بر این بهانه سعی در بر هم زدن نظم عمومی کردند تنها چیزی که بیشتر از همه مغفول ماند همین خواست و نظر مردم بود چراکه تنها عده ای فرصت طلب و منافق بر لباس و نقاب مردم، فقط به خیال خام خودشان مقابله با نظام و اصل ولایت فقیه بود.

یکی از جوانان بازاری یزد در مصاحبه با خبرنگار یزد رسا، اعتراضات مردم را ناشی از مشکلاتی نظیر بیکاری وفساد اقتصادی دانست و گفت:مسئولان  در درجه اول باید بیکاری را در جامعه رفع کنند و رفع این معضل با تنها با راه افتادن کارخانه ها و ساماندهی شرایط اقتصادی درست می شود.

معین نوری زاده ادامه داد: دومین اقدامی که باید به آن اهمیت زیادی داده شود رسیدگی به مفاسد اقتصادی است باید قوه قضاییه با قاطعیت تمام با فساد های اقتصادی برخورد کند و با این اقدامات است که مردم امیدوار می شوند.

نوری زاده  با اشاره به اعتراضات خیابانی تصریح کرد: مردم حق دارند اعتراض کنند به شرطی که این اعتراضات با مجوزانجام شود ولی درغیر این صورت مردم نباید همراه عده ای از افراد شوند که از دشمنان نظام مثل آمریکا و اسرائیل دستور می گیرند وتنها برای دنبال کردن اغراض سیاسی خود به خیابان ها می آیند.

مجتبی شایق یکی دیگر از جوانان دارالعباده یزد اصلی ترین مشکل کشور را  بیکاری عنوان کرد و اظهار داشت:  بنده به عنوان یک شهروند از کار خود راضی نسیتم و با حقوقی ناچیز امورات خود را می گذرانم و با این حقوق ناچیز توان ازدواج ندارم و از مسئولین  درخواست  دارم بیشتر به این مسائل توجه کنند.

شایق با بیان اینکه با شیوه اعتراض خیابانی موافق نیستم گفت: هرچند معتقدم مردم باید صدای خود را به گوش مسئولان برسانند اما اعتراضات خیابانی جز اذیت شدن مردم، درگیری و خشونت چیز دیگری ندارد چرا که عده ای سودجو خود را در نقش مردم جا زده و کشور را به آشوب می کشند.
وی تاکید کرد: مردم باید طبق قانون و با نامه نگاری صدای خود را به مسئولین برسانند و آنها هم واقعا به اعتراضات مردم پاسخ دهند.

شهروند یزدی  با بیان اینکه مهم‌ترین خواسته مردم را مسئله بیکاری می داند بیان کرد: شاید ۷۰ درصد خواسته‌هایی که مردم از مسئولین دارند اشتغال باشد؛ بنابراین مردم باید کاهش معضل بیکاری و ایجاد اشتغال در سطح جامعه را ببینند و نمی‌توان صرفاً با عدد و رقم بخواهیم نشان دهیم که این موضوع حل شده است. در حال حاضر تعداد جوانان بیکار در جامعه بالاست از این رو نمی‌توانیم بگوییم که معضل بیکاری حل شده است.

وی با توجه به اعتراضات اخیر که در بعضی شهرها اتفاق افتاده است گفت: هر حرکت مردمی که انجام می شود، عده‌ای منتظرفرصتی  هستند که در داخل این صفوف فشرده حضور پیدا کنند و برنامه‌های خودشان را دنبال کنند؛ آنها با اصل نظام مشکل دارند لذا باید مراقب این سوء استفاده کنندگان باشیم. و باید مراقب باشیم  کسانی که در این حرکت مبارزه با فساد و بی‌عدالتی نتواند سوء استفاده کنند.

وحید شیشه بری مهمترین خواسته مردم به نظر بنده ثبات قیمت دانست و گفت: مردم به فکر این هستند که یک جنس و کالایی که وارد بازار می شود در آینده این کالا در بازار وجود دارد یا ندارد که این امر باعث واردات بی رویه می شود و اقتصاد داخلی را دچار اختلال می کند.

وی با توجه به اعتراضات اخیر که در بعضی شهرها اتفاق افتاده است اظهارکرد:نظام جمهوری اسلامی ایران یک نظام مردم سالاری دینی است که در راس آن ولایت فقیه و بعد از آن ارکان حاکمیتی است مردم خودشات در تایین ارکان حاکمیت نقش دارند و مردم در انتخاب سه قوه به غیر از قوه قضاییه نقش دارند لذا اگر کسی میخواد مطالبه ای داشته باشم اول باید به انتخاب خودمان روی بیاوریم.

وی افزود: دولت سیاست اقتصادی کشور تامین می کند و خود مردم این دولت را انتخاب می کنند و مردم باید در زمان انتخابات دقت کنند که کسی که می خواهند انتخاب کنند چه سیاست هایی را در دستور کار خود قرار دارد که با انتخاب خود می تواند در روند اقتصاد و آینده کشور تاثیر گذار باشند.

وی با اشاره به اینکه نحوه مطالبه مردم باید قانونی باشد بیان کرد: این که مردم سر هر موضوعی که پیش می آید به خیابان ها بیایند و اعتراض کنند فکر میکنم این قانون جنگل باشد کشور ایران یک ساز و کاری برای مطالبه در هرموضوعی قرار داده است مردم اعتراض دارند باید از راه قانونی اقدام کنند، بیانیه صادر کنند و از ریاست جمهور درخواست کنند، از نمایندگان دعوت شود در دانشگاه ها از آن ها سوال کنند درخواست های خود را بیان کنند.

شیشه‌بری خاطرنشان کرد: موضوعی که باید مدنظر باشد که وقتی مردم برای اعتراض به خیابان‌ها می‌آیند عده‌ای هم وجود دارند که می‌خواهند از آب گل‌آلود ماهی بگیرند و وارد این جریان شده و جریان را نفع خودشان تمام کنند و برداشتی که دشمن می‌خواهد از این جریان داشته باشد این است که مردم با اصل نظام و حاکمیت مشکل‌دارند درصورتی‌که مردم به خاطر گرانی و مشکلات اقتصادی به خیابان‌ها آمده‌اند و اعتراض می‌کنند.

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.