نظرسنجی

به نظر شما عملکرد راننده آمر به معروف و ناهی از منکر سعیدعابد درست بود؟
رئیس سازمان بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور عنوان کرد:

ورود بسیج اصناف به ساخت منازل مسکونی در مناطق سیل زده/ پیش بینی کمک 100 میلیارد تومانی اصناف برای ساخت منازل سیل زدگان

حسن پور گفت: بیش از 40 میلیارد تومان کالای ضروری،خوراکی و اساسی زندگی مثل مواد غذایی و خوراکی،پتو، آب آشامیدنی و... توسط سازمان بسیج اصناف و همکاری خیران و بازاریان تهیه شده و به مناطق سیل زده اعزام شده است.

به گزارش بسیج اصناف کشور؛ غلامرضا حسن‌پور رئیس سازمان بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور با اشاره به اینکه این سازمان تلاش گسترده ای در جهت خدمت به سیل زدگان کشور انجام داده است، گفت: کمک های مادی اصناف و بازرایان کشور با هماهنگی با سازمان بسیج اصناف بر سه مرحله پیش بینی شده است؛ اولین مرحله، ارسال کالاهای ضروری و اساسی به مردم سیل زده کشورمان است و با هماهنگی های انجام شده، بیش از 40 میلیارد تومان کالای ضروری، خوراکی و اساسی  زندگی مثل مواد غذایی و خوراکی، پتو، آب آشامیدنی و... تهیه شده و به مناطق سیل زده اعزام شده است که همچنان کمک های مادی سازمان بسیج اصناف با همکاری اصناف و بازاریان کشور، ادامه دارد و پیش بینی ما با توجه به سیل انبوه کمک ها 100 میلیارد تومان است.

وی از برگزاری اردوهای جهادی خیرین و مسئولین اصناف کشور در استان های سیل زده کشور خبر داد و گفت: تا به امروز سه اردوهای جهادی ویژه 200 نفر از خیرین و مسئولین اصناف و بازاریان کشور در استانهای سیل زده خوزستان، لرستان و گلستان برگزار شده است و این عزیزان در این اردوها حضور پیدا کرده و از نزدیک در جریان خسارت های سیل قرار گرفتند و در همین اردوهای جهادی، جلسه ای برگزار گردید و بسیاری از این خیران در جهت کمک به مردم سیل زده و اجرای طرح همبستگی ملی، اعلام آمادگی نمودند.

تامین کالای اساسی منازل مردم سیل زده

حسن پور در ادامه افزود: مرحله بعدی که باید انجام می دادیم، تامین کالای اساسی منازل مردم سیل زده مثل یخچال، تلویزیون و... بود که که بخشی از آن توسط بازاریان و سازمان بسیج اصناف تهیه شد.

رئیس سازمان بسیج اصناف در ادامه با اشاره به سومین مرحله کمک به مردم سیل زده کشور اظهار داشت: سازمان بسیج اصناف کشور در راستای اجرای طرح همبستگی ملی و جهادی و همچنین اجرای ساخت 20 هزار خانه توسط بسیج برای مردم سیل زده کشور هم نقش اساسی ایفا نموده است و مقداری از هزینه های این کار را سازمان بسیج اصناف، بازاریان و خیران متقبل شده اند.

وی اضافه کرد: ما برای جمع آوری کمک های مردمی و خیران بازار، شعار هر واحد صنفی و کمک 50 هزار تومانی را عنوان نمودیم و از این واحدهای تجاری درخواست نمودیم که از مردم سیل زده کشورمان حمایت کنند و یقینا اگر 2 میلیون واحد صنفی در کشورمان در راستای این شعار عمل کنند، مبلغ قابل توجهی جمع آوری می شد که می توانست کمک حال مردم سیل زده باشد که بخشی عظیمی از این کار صورت گرفته است و تلاش نمودیم از مشارکت کاسبان و مساجد، پاساژهای تجاری و بازار نیز بهره ببریم.

حسن پور تاکید کرد: مبالغ و کمک های جمع آوری شده با هماهنگی فرماندهان استانها و مسئولان بسیج سازندگی استانهای سیل زده، برای ساخت 20 هزار خانه برای مردم سیل زده کشورمان اختصاص خواهد یافت و بحمدالله برخی از خیران نیز قبول کرده اند که هزینه ساخت یک روستا را متقبل شوند.

آماده دریافت کمک های غیرنقدی نیز هستیم

رئیس سازمان بسیج اصناف، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور در ادامه با بیان اینکه کمک های مردمی فقط شامل کمک های مادی نمی شود، اظهار داشت: برخی از خیران و بازاریان می توانند درتهیه مصالح ساختمانی و شیشه منزل و ... به ما کمک کنند که این موضوع هم می تواند در ساخت منازل مسکونی برای مردم سیل زده اثرگذار باشد.

وی خاطر نشان کرد: سازمان بسیج اصناف کشور در شهرستان پل دختر، پروژه ای را در دست اجرا دارد و قرار است قریب به 100 واحد مسکونی نیمه تخریب توسط این سازمان بازسازی مجدد و تعمیر شود و در این موضوع، گروه های جهادی هم در این شهرستان مستقر شده اند.

حسن پور با بیان اینکه اصناف و بازاریان از همان ابتدای وقوع سیل درمرحله امدادونجات وسپس کمک هایی نقدی وغیرنقدی ازطریق اتاقها،اتحادیه ها،خیرین ومساجدبازار بامدیریت رده های بسیج اصناف به یاری سیل زدگان شتافته اند، گفت: تلاش همه ما برگشتن اصناف و بازاریان نواحی سیل زده به چرخه اقتصادی است ودراین راستا، مسئولین اتاقهاواتحادیه ها، واحد های صنفی آسیب دیده از سیل اخیر را شناسایی و به قرارگاه شهیدعراقی که جهت هماهنگی امورمربوط به مرحله دوم کمکهادربسیج اصناف کشورتشکیل شده است،ارائه نمایند.

وی با بیان اینکه در بحث بازسازی و تهیه مصالح ساختمانی هم اصناف و بازاریان هم برای کمک همت کرده اند و در این بین فقط بسیج نقش هماهنگ کننده را ایفا می‌کند. بسیج در تلاش است تا کمک‌های مردمی عادلانه شود، گفت: نمایندگان ما در استان‌ها حضور دارند و در طول هفته های گذشته، کمک‌های مردمی مشهد مقدس به گلستان را بدست مردم رساندیم و بحمدالله بسیج در سراسر کشور هر هفته این محموله‌ها را به دست مردم در مناطق سیل زده می‌رساند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.