نظرسنجی

آیا از میزان عملکرد سازمان بسیج اصناف کشور در سال 1396 راضی هستید؟
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

هیأت رئیسه کنونی وجاهت قانونی ندارد/دبیرخانه هیأت عالی نظارت سریعا انتخابات هیأت رئیسه اتاق اصناف را برگزار کند

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: با توجه به اینکه نماینده وزیر صنعت در هیأت رئیسه اتاق اصناف از دو هفته قبل تا کنون معرفی شده، باید انتخابات هیأت رئیسه اتاق اصناف سریعاً برگزار شود.

به گزارش بسیج اصناف، بازاریان و تجار کشور؛ محمدمهدی زاهدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، گفت: بر اساس آئین‌نامه اجرایی نحوه بررسی صلاحیت و برگزاری انتخابات هیأت رئیسه اتاق اصناف ایران موضوع تبصره 2 ماده 43 قانون نظام صنفی کشور و به موجب تبصره ماده 16 همان آئین‌نامه اجرایی در صورت تغییر نماینده وزارت صنعت معدن و تجارت دبیرخانه هیأت عالی نظارت بر سازمان‌های صنفی، وزارت صنعت موظف است، انتخابات هیأت رئیسه اتاق اصناف را برگزار کند.

وی افزود: بر اساس ماده 18 آئین‌نامه داخلی نحوه بررسی صلاحیت و برگزاری انتخابات باتوجه به اینکه وزیر صنعت از دو هفته قبل نماینده خود را به نام رباطی معرفی کرده است، بنابراین طبق قانون باید دبیرخانه هیأت عالی نظارت سریعا انتخابات هیأت رئیسه اتاق اصناف را برگزار کند و رئیس جدید مجدد انتخاب شود.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: بسیاری از رؤسای اتحادیه‌های اصناف با بنده به عنوان نماینده مردم در مجلس تماس گرفته و خواهان رعایت قانون در زمینه انتخابات هیأت رئیسه اتاق اصناف شدند.

زاهدی گفت: اگر وزیر صنعت نماینده خود را معرفی نکند و انتخابات هیأت رئیسه اتاق اصناف برگزار نشود، هیأت رئیسه کنونی وجاهت قانونی خود را از دست می‌دهد و ما نمی‌خواهیم خللی در کار اتاق اصناف ایران برگزار ایجاد شود.

وی افزود:‌با توجه به اینکه اتاق اصناف باید بر عملکرد اصناف در شب عید نظارت داشته باشد و طبق قانون موظف به نصب و راه‌اندازی صندوق مکانیزه فروش در واحدهای صنفی با همکاری وزارت صنعت و معدن و تجارت است که تاکنون این اقدام انجام نشده و لازم است هیأت رئیسه اتاق اصناف ایران سریعا تعیین تکلیف و به صورت قانونی مستقر شود.

انتهای پیام/رض

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.