نظرسنجی

آیا از میزان عملکرد سازمان بسیج اصناف کشور در سال 1396 راضی هستید؟

دبیرکل اتاق اصناف: موضوع عدم وجاهت قانونی هیئت رئیسه اتاق در دست بررسی است

دبیرکل اتاق اصناف ایران در واکنش به تشکیک در وجاهت قانونی هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران، آن را یک نوع برداشت از قانون دانست و گفت: این اختلاف حقوقی یاد شده در دست بررسی است.

به گزارش بسیج اصناف، بازاریان و تجار کشور، عوض‌پور دبیر کل اتاق اصناف ایران در گفت و گو با خبرنگار بازرگانی خبرگزاری تسنیم در واکنش به مواردی که درباره عدم وجاهت قانونی هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران مطرح می‌شود، اظهار کرد: مورد خاصی نیست و نباید این موارد را خیلی جدی گرفت.

وی افزود: اخباری که در این باره مطرح می‌شود یک نوع برداشت از قانون است که میان حقوق داران در این باره اختلاف نظر وجود دارد،  به همین منظور این امر در دست بررسی است.

بنابراین گزارش، امروز در خبرها آمده بود: مطابق ماده 43 قانون نظام صنفی جناب آقای رباطی به عنوان نماینده وزیر در هیأت رئیسه اتاق اصناف ایران در روز یکشنبه  13 اسفند 96 به صورت رسمی ودر حضورمعاون اقتصادی وامور بازرگانی وزارت صنعت ،معدن وتجارت ،دبیر هیأت عالی نظارت واعضای هیأت ریسه اتاق اصناف ایران معرفی شد .

برابر آئین نامه اجرائی نحوه بررسی صلاحیت وبرگزاری انتخابات هیأت رئیسه اتاق اصناف ایران (موضوع تبصره 2 ماده 43 قانون نظام صنفی )بعد از معرفی نماینده جدید وزیر دبیرخانه هیأت موظف است نسبت به برگزاری انتخابات مجدد داخلی به منظور تعیین سمت اعضاء اقدام نماید .

این در حالی است که بعد از گذشت یک هفته وعلی رغم درخواست کتبی 5 نفر از 7 نفر اعضاء هیأت رئیسه اتاق اصناف ایران ،دبیرخانه مذکور از برگزاری انتخابات داخلی خود داری نموده است. در حالی که در دوره قبل بعد از معرفی نماینده جدید وزیر بلافاصله انتخابات داخلی برگزار و ریاست اتاق اصناف ایران انتخاب گردید.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.