نظرسنجی

آیا از میزان عملکرد سازمان بسیج اصناف کشور در سال 1396 راضی هستید؟
رئیس سازمان بسیج اصناف،بازاریان و تجار کشور:

کارویژه های بسیج اصناف راه گشای اقتصادی کشور است

رئیس سازمان بسیج اصناف،بازاریان و تجار کشور:بسیج از این جمع کار ویژه‌های اختصاصی در مباحث اقتصادی کلان نظام را انتظار دارد. باید با خود باوری و روحیه بسیجی مشکلات اقتصادی پیش روی مردم راحل کرد.

به گزارش پایگاه خبری بسیج اصناف، بازاریان و تجار کشور، غلامرضا حسن پور رئیس بسیج اصناف، بازاریان و تجار کشور درهمایش فرماندهان و مدیران بسیجی وزارت امور اقتصادی و دارایی در مشهد مقدس عنوان کرد: بسیج ازاین جمع کار ویژه  اختصاصی در مباحث اقتصادی کلان نظام را انتظار دارد. باید با خود باوری و روحیه بسیجی مشکلات اقتصادی پیش روی مردم راحل کرد.

حسن پورافزود: میدان نبرد ما میدان اقتصادی است و باید مدیران و کارشناسان بسیجی باخود باوری و پایداری در وسط این میدان نقش آفرینی کنند و با آمادگی معنوی وعلمی همراه با برنامه ریزی دقیق تحول اقتصادی را رقم بزنند. در این میان نقش بسیجیان وزارت امور اقتصادی و دارایی از سایرین بر جسته تراست.

 

محمد رضا پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در این همایش عنوان کرد: حرکت دشمنان انقلاب اسلامی بعد از ۴ دهه از پیروزی انقلاب در حوزه اقتصادی متمرکز است. حل مشکلات اقتصادی کشور با عزم و اراده داخلی و روحیه بسیجی و جهادی و اعمال مدیریت صحیح امکان دارد. -ایجاد یاس و نا امیدی در امور کشور از اهداف اقتصادی دشمنان انقلاب اسلامی است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: مبارزه با فساد و ناکارامدی از وظایف مهم بسیج وزارت امور اقتصادی و دارایی برای حفظ و حراست از دستاوردهای انقلاب در کشور است.

وی در خصوص ظرفیت های عظیم اقتصادی در کشور افزود: چون خوب کار نکردیم سهم سوء تدبیر داخلی در افزایش مشکلات حرف اول را می زند. سوء تدبیرها و سوء مدیریت ها و عدم وجود تعهد انقلابی موجب رشد مشکلات اقتصادی در داخل کشور شده است. اگر در مجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی برنامه ریزی صحیح اقتصادی انجام ندهیم و تحولات خوبی نخواهیم داشت  و وزارت امور اقتصادی و دارایی مرکز ثقل تغییرات و تحولات باشد.

پور ابراهیمی یکی از عوامل اغتشاشات اخیر را عدم مدیریت صحیح موسسات مالی و بانکی عنوان کرد: برخی از ترازنامه های بانکی و بیمه ای موهومی هستند و شفاف نیست و در تعدیل صورت های مالی نقاط ضعف نباید پوشانده شود و باید در انتشار صورت های مالی شفافیت اطلاعات مدنظر باشد. برخی چالش ها در نظام بانکی و بیمه های بازرگانی و سایر بخش ها مانند امور مالیاتی و گمرک در جلسات با کمیسیون اقتصادی مجلس مورد تایید وزیر امور اقتصادی و دارایی است.

وی در خصوص طرح جامع برون رفت از مشکلات برای موسسه های مالی و اعتباری افزود: با بانک مرکزی به دنبال برنامه جامع برای برون رفت از مشکلات موسسات مالی و سپرده گذاران هستیم. حوزه بانک و بیمه وزارت امور اقتصادی و دارایی مسولیت مهمی در برنامه‌ریزی برای برون رفت از مشکلات مالی و بانکی و بیمه ای دارند.

پور ابراهیمی ادامه داد: طبق بررسی های انجام شده صنعت بیمه های بازرگانی دچار چالش های متعددی مانند زیان انباشته است و ۵۰ درصد بیشترین چالش ها مربوط به بیمه ایران است و نظام بیمه ای نیازمند اصلاح است و برخی از شرکت ها تا قبل از حاد نشدن مشکلات باید کاری منطقی و کارشناسی برای برون رفت از انحلال انجام شود تا آثار مالی مانند موسسات اعتباری و بانکی مشکل زا در صنعت بیمه مشاهده و ایجاد نشود. صورت های مالی باید از شفافیت و حسابرسی درست برخوردار باشد تا مشکلات و چالش ها و فساد احتمالی کشف و بیان شود. در صنعت بیمه و بیمه ایران ضرورت خانه تکانی بسیار مهم است و انجام خواهد شد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: مبارزه با فساد یکی از دغدغه های اصلی مقام معظم رهبری است و ما باید در حوزه های اقتصادی مانند بانک و بیمه و گمرک و مالیاتی و شرکت های دولتی با آن مبارزه عملی و حرفه ای داشته باشیم. مبارزه با قاچاق کالا در اقتصاد مقاومتی بسیار اهمیت دارد. شفافیت در اطلاعات اقتصادی کشور بسیار مهم است و با رانت های اطلاعاتی باید مبارزه کرد تا عده ای به منافع اقتصادی شخصی و گروهی نرسند.

پور ابراهیمی ادامه داد: مبارزه با مفاصد اقتصادی از مهم ترین تصمیمات نظام است. مشکلات اقتصادی برای مردم قابل تحمل است ولی نابرابری اقتصادی و تبعیض و بی عدالتی غیر قابل تحمل است. بررسی انجام تحولات قانون مجموعه نظام بانکی و عقود بانکی و غیر ربوی و بانکداری اسلامی را در دستور کار مجلس داریم.

در پایان عنوان کرد: برای کاهش سهم نفت در اقتصاد و درآمدهای کشور در تلاش هستیم تا به یک سوم سهم برسیم و کنترل نماییم و سهم مالیات افزایش یابد و از فرار مالیاتی جلوگیری نماییم.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.