نظرسنجی

آیا از میزان عملکرد سازمان بسیج اصناف کشور در سال 1396 راضی هستید؟
رئیس کمیسیون اصل نودم مجلس شورای اسلامی بیان کرد:

قانون آزمایشی مالیات بر ارزش افزوده باید اصلاح شود/جلوی ورود کالاهای قاچاق به خصوص طلا باید گرفته شود

رئیس کمیسیون اصل نودم مجلس شورای اسلامی گفت: قانون ارزش افزوده طلا بعد از هفت سال باید نواقصش مشخص و بررسی می شد، وقتی متوجه شدیم انجام نمی دهند، گزارش تهیه کرده به عنوان عدم اجرای قوانین به مجلس ارائه کردیم.

داوود محمدی رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار بسیج اصناف، بازاریان و تجار کشور، با اشاره به مصوبه اخیر مجلس درباره قانون آزمایشی ارزش افزوده گفت: اصناف بخش بزرگی از جامعه مخاطب است که  با بن بست مواجه است. اگر ظرف شش ماه آینده قانون آزمایشی مالیات ارزش افزوده به دائمی تبدیل نشود مجلس باید پاسخگو باشد. مفهوم قانون آزمایشی این است که نواقص آن مشخص شود و در عمل دیده شود. ممکن است قانون گذار تشخیص درست نداده باشد و برای ارزیابی نواقص، آن را آزمایشی به اجرا می گذارد.

وی ادامه داد: قانون ارزش افزوده طلا بعد از هفت سال باید نواقصش مشخص و بررسی می شد وقتی متوجه شدیم انجام نمی دهند گزارش تهیه کرده به عنوان عدم اجرای قوانین به مجلس ارائه کردیم.

داوود محمدی رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی بیان کرد: وقتی به ماده خام طلا  9 درصد اضافه می شود آن را مستهلک می کند و کشور را از دایره رقابت خارج می کند.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: حوزه هایی که این سند بر روی آن اشاره دارد در خاورمیانه باید در راس باشیم. حوزه های فضای سایبری، نظامی، بیوتکنولوژی، نانو مهمترین مباحث سند هستند  و حوزه ی اقتصادی را به طور عام در سندی دیگر دنبال می کند.

وی ادامه داد: چشم انداز سند 20 ساله ایران را در بین کشور های برتر خاورمیانه قرار می داد، اما در حال حاضر در بین  25 کشور در ردیف شانزدهم قرار داریم و هم اکنون وضعیت خوبی در این عرصه نداریم.

وی ادامه داد: توسعه اشتغال به عنوان یک فرصت مد نظراست و دولت اظهار دارد که سالی 700 هزار نفر را به کارگیری کرده است و با یک برآورد کوچک این رقم در 9 سال گذشته حدود شش میلیون نفر می رسد، که قطعا این داستان اتفاق نیفتاده است.

داوود محمدی با اشاره به قاچاق طلا عنوان کرد:  قاچاق طلا مبادی رسمی را حساس کرده است و در ارتباط با نوع همکاری با کمیسیون اقتصادی مشکلاتی را به وجود آورده است. در کمیسیون به اتفاق نظر رسیده ایم که باید به طور مطلق ارزش افزوده از فرایند گرفته شود.

وی در پایان عنوان کرد: مالیات بر ارزش افزوده از اصل، منطق ندارد. در تصمیم گیری ها حتما باید از بخش خصوصی دعوت بشود و آنها باید حضور داشته باشند ذی‌نفعان، بخش خصوصی هستند. در غیاب بخش خصوصی تصمیم گیری غیر منصفانه است . احتمالا دولت لایحه را پس خواهد گرفت و آن را اصلاح می کند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.