نظرسنجی

آیا از میزان عملکرد سازمان بسیج اصناف کشور در سال 1396 راضی هستید؟
رئیس سازمان بسیج اصناف،بازاریان و تجار کشور:

وزارت آموزش و پرورش اولویت‌های بازسازی مدارس را به کمیته اصناف و خیرین اعلام کند

وزارت آموزش و پرورش باید با توجه به سطح تخریب مدارس نیازهای خود را ارائه دهد تا در کمیته اصناف و بسیج خیرین سپاه در جهت بازسازی مدارس با اولویتی که این وزارتخانه تعیین می‌کند گام‌های اجرایی مهمی برداشته شود.

به گزارش پایگاه خبری بسیج اصناف، بازاریان و تجار کشور؛ غلامرضا حسن پور در حاشیه نشست خبری با موضوع ارائه گزارش اقدامات اصناف و بازاریان برای زلزله زدگان غرب کشور ،خاطرنشان کرد: وزارت آموزش و پرورش باید با توجه به سطح تخریب مدارس نیازهای خود را در قالب یک گزارش جامع به اتاق‌های بازرگانی، اصناف و بسیج اصناف ارائه دهد تا در کمیته اصناف و بسیج خیرین سپاه در جهت بازسازی مدارس با اولویتی که این وزارتخانه تعیین می‌کند گام‌های اجرایی مهمی برداشته شود.

حسن پور گفت: اتاق‌های بازرگانی و صنایع و معادن مسئولیت بازسازی مدارس تخریب شده در زلزله اخیر را برعهده‌گرفته‌اند.

 رئیس بسیج اصناف، بازاریان و تجار کشور  با اشاره به جلسه‌ای که به‌منظور بازسازی مناطق زلزله زده به‌ویژه مدارس این شهرها در سه شنبه هفته آینده در سرپل ذهاب برگزار می‌شود، گفت: در این جلسه جمع‌بندی لازم به‌منظور برنامه‌هایی که در دستور اجرا قرار دارند و اولویت‌های اجرای پروژه‌ها به تائید نهایی خواهد رسید.

حسن پور  با اشاره به نقش اصناف در کمک به زلزله زدگان و مدیریت بحران‌هایی از این دست عنوان کرد: بر اساس گزارش‌هایی که توسط بسیج اصناف گردآوری شده تا کنون 19 میلیارد تومان کمک از سوی اصناف به مردم زلزله زده ارسال شده است.

وی ادامه داد: این کمک‌ها در کنار ارسال 716 کانکس و کمک‌های دیگری است که با حضور نیروهای خودجوش اصناف در این مناطق بحران زده صورت گرفته است.

وی گفت: اصناف و بازاریان شهر قزوین ساخت 72 دستگاه ساختمان برای مددجویان بهزیستی را متقبل شده‌اند و این امیدواری وجود دارد که جمع‌بندی لازم در خصوص تعهدات استان‌ها در نشست هفته آینده به‌خوبی صورت بگیرد.

مسئول کمیته اصناف و خیرین قرارگاه مرکزی خدمت رسانی شهید جعفری (ره) سپاه و بسیج اظهار کرد: برنامه‌های متعددی برای بازسازی منازل مسکونی آسیب دیده در زلزله ارائه شده که باید از میان آن‌ها طرح‌هایی را که کارکرد مناسب‌تر در زمان اجرایی کوتاه‌تری را شامل می‌شوند انتخاب و اجرایی کرد. 

منبع:خبرگزاری پانا

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.