نظرسنجی

به نظر شما عملکرد راننده آمر به معروف و ناهی از منکر سعیدعابد درست بود؟

دولت اعتقادی به اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی ندارد

عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور استان مرکزی با بیان اینکه بر اساس مشاهدات و مباحث مطرح شده دولت اعتقادی نسبت به اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی ندارد بیان کرد: به طوری که ریاست جمهوری در یکی از سخنرانی های خود به صراحت اعلام کرد که کلید حل مشکلات اقتصادی کشور سیاست خارجی است نه اقتصاد مقاومتی.

اقتصادی کشور سیاست خارجی است نه اقتصاد مقاومتی.
به گزارش خبرنگار بسیج اصناف استان مرکزی؛ علی یونسی کارشناس مسائل اقتصادی و عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور استان مرکزی درکار گروه اقتصاد مقاومتیاصناف وبازاریان گفت: اقتصاد مقاومتی توسط دو بعد دولت و ملت اجرا می شود که انجام اقدامات توسط این دو گروه است که می توان کمک کند تا این سیاست اجرایی شود.

یونسی اظهار کرد: در صورتی که سیات های اقتصاد مقاومتی به نحو مطلوب اجرا شود رفاه اقتصادی و افزایش درآمد را به همراه داشته و این مهم منجر به قدرت بیشتر کشور در عرصه های مختلف می شود.

وی با بیان اینکه بر اساس مشاهدات و مباحث مطرح شده دولت اعتقادی نسبت به اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی ندارد بیان کرد: به طوری که ریاست جمهوری در یکی از سخنرانی های خود به صراحت اعلام کرد که کلید حل مشکلات اقتصادی کشور سیاست خارجی است نه اقتصاد مقاومتی.

این کارشناس مسائل اقتصادی ادامه داد: نتیجه این بحث ها این می شود این که برویم با کدخدا بحث کنیم تا مشکلات کشور را حل کند و نتیجه این اقدامات خرید هواپیما و بازگشایی مک دونالد و ... می شود.

وی اضافه کرد: در حالی که سیستم اقتصاد ایران اقتصاد نفتی است و با توجه به کاهش قیمت نفت درآمدهای دولت هم کاهش پیدا کرده است علیرغم اینکه دولت عزمی برای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی نداشته اعتباراتی هم در اختیار ندارد.

یونسی گفت:گزارشی هم که معاون اول رئیس جمهور در خصوص اقتصاد مقاومتی در محضر رهبر معظم انقلاب ارائه دادند اقدامات در این زمینه چندان قابل قبول نبود.

وی افزود: در شرایطی که در قرارگاه اقتصاد مقاومتی دولت اقدام موثری انجام نشده و امیدی هم به اجرا نیست سایر بخش های خصوصی و مردم باید کمک کنند تا این سیاست ها اجرایی شود.

عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور استان مرکزی با تاکید بر اینکه برای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی باید به بحث تولید ملی توجه ویژه ای داشته باشیم گفت: در این زمینه باید همه دست به دست هم بدهیم تا شاهد اجرای صحیح سیاستها و موفقیت کشور باشیم.

وی به نقش اصناف در تحقق اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و ادامه داد: اصناف پتانسیل های زیادی دارد و به عنوان بخش های کوچک اقتصاد کشور که با هم جمع شده اند می توانند نقش موثری در تحقق اقتصاد مقاومتی داشته باشند.

یونسی ادامه داد: متاسفانه اتاق اصناف ایران طبق قانون صنفی مسیر را اشتباه رفته و به عنوان بازوی دولت وارد کار شده است در حالی که باید در جاهایی که دولت ورود بیجا داشته است مدیریت می کرد، در واقع دولت ها اتاق اصناف را مصادره کرده اند.

وی قاچاق کالا را یکی از مشکلات پیش روی اقتصاد مقاومتی عنوان و بیان کرد: متاسفانه شاهد ورود گسترده کالای قاچاق به استان مرکزی هستیم و کار تخصصی در حوزه قاچاق کالا در این استان انجام نمی شود.

عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور استان مرکزی خاطر نشان کرد: این در حالی است که در سوالی که از یکی از قاچاقچیان دستگیر شده داشتم بیان کرد «سخت ترین استان در برخورد با قاچاق، استان مرکزی است» اما با این تفاسیر قاچاقچیان با یک رای قاضی به راحتی آزاد می شوند.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.