نظرسنجی

به نظر شما عملکرد راننده آمر به معروف و ناهی از منکر سعیدعابد درست بود؟
رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی

اصناف حلقه فراموش شده اقتصاد مقاومتی هستند

رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی گفت: تنها بخشی که درحلقه ی اقتصاد مقاومتی فراموش شده اند بخش توزیع و اصناف هستند.

به گزارش بسیج اصناف استان مرکزی؛ جمشید زند رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی در کار گروه اقتصاد مقاومتی اصناف و بازاریان در اراک گفت: به دنبال این هستیم با کمک بسیج اصناف و بازاریان با تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی دل رهبر معظم انقلاب را خشنود کنیم.

زند با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی برای اصناف بسیار مهم تر از دولتی ها است اظهار کرد: در این راستا باید الزامات اقتصاد مقاومتی را در راستای طرح جامع شروع کنیم.

وی ادامه داد: بر این اساس ما می توانیم خیلی از ادارات را الزام کنیم که از کالای ایرانی استفاده کنند.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان مرکزی با اشاره به اینکه مسئولان استانی کمتر از کالای داخلی استفاده می کنند افزود:این معمولا به این دلیل است که چیزی که مسئولین از ما در خواست دارند را نمی توانیم برآورده کنیم .

وی خرید کالای ایرانی را یکی از دغدغه های دولت و رهبر معظم انقلاب عنوان کرد و گفت: اتاق اصناف استان مرکزی آمادگی دارد برای بهره مندی هرچه بیشتر اداره ها و سازمان های دولتی از کالاهای داخلی، زمینه استفاده این نوع کالاها را برای دستگاه ها فراهم کند.

زند اضافه کرد: ادارات و کارخانجات نیز الزام به استفاده از تولیدات داخل ندارند و حتی خریدهای خود را از استان هم انجام نمی دهند.

رئیس اتاق اصناف استان مرکزی گفت: نیاز است مسئولان استانی شرایطی را فراهم کنند که شرکت های بزرگ صنعتی لوازم مورد نیاز خود را از داخل استان تهیه کنند تا زمینه اشتغال و توسعه اقتصادی برای واحدهای صنفی استان فراهم شود.

وی با بیان اینکه در اصناف ایراد هایی داریم ادامه داد: آمار و اطلاعات درستی در اختیار نداریم و نقشه راهی در اصناف کل کشور و استان وجود ندارد.

زند با بیان اینکه اصناف همه جا از حمایت دولت بی نصیب مانده اند بیان کرد: بخش صنفی و تولیدی در کشور و دولت نباید جدا از یکدیگر دیده شوند و نیاز است تسهیلاتی که برای واحدهای تولیدی در نظر گرفته می شود برای اصناف نیز دیده شود.

انتهای پیام /

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.