نظرسنجی

به نظر شما عملکرد راننده آمر به معروف و ناهی از منکر سعیدعابد درست بود؟
مسئول بسیج اصناف و بازاریان استان مرکزی در کارگروه اقتصاد مقاومتی اصناف و بازاریان استان در اراک گفت؛

کاهش تورم نفعی برای مردم نداشته است

مسئول بسیج اصناف و بازاریان استان مرکزیبه نقش صنایع کوچک ومتوسط در تحقق اقتصاد مقاومتی اشاره کرد وگفت؛ این صنایع به دلیل انعطاف پذیر بودن باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرند.

به گزارش خبرنگار بسیج اصناف استان مرکزی ؛ رحیم حیدری مسئول بسیج اصناف و بازاریان استان مرکزی در کارگروه اصناف و بازاریان استان در اراک گفت: کارگروه اقتصاد مقاومتی با ترکیب اتاق اصناف، اتاق تعاون، اتاق بازرگانی، اتاق اساتید حوزه و دانشگاه که ریاست آن از میان معتمدین اصناف و بازار و دبیری بسیج اصناف و بازاریان در همه شهرستانها تشکیل می شود.

حیدری وظیفه این کار گروه را سیاست گذاری برنامه ریزی ارائه راهکار و تعامل با کار گروه مشاوره در استان و کشور عنوان کرد و افزود: علاوه براین خط و مش های و توصیه های کارگروه مرکز را هم مد نظر قرار می دهند.

وی ادامه داد: در جلسات به مسائل مهم بومی در امر تولید و توزیع پرداخته می شود.

مسئول بسیج اصناف و بازاریان استان مرکزی گفت: مصوبات 13 گانه کارگروه اقتصاد مقاومتی اصناف وبازاریان کشور شامل تشکیل کارگروه اقتصاد مقاومتی، فرهنگ سازی و تبلیغ ، آموزش استفاده از ظرفیت رسانه ها، اصلاح الگوی مصرف, شناسایی ظرفیت ها و نیازمندی ها، شناسایی واحد های تولیدی صنفی، افتتاح حساب اقتصاد مقاومتی، بازار یابی داخلی صادرات، ایجاد نشان تجاری، مطالبه گری، و تشویق در دستو کار است.

کاهش تورم نفعی برای مردم نداشته است

حیدری ادامه داد: علی رغم اینکه دولت اعلام می کند نرخ تورم از 40 درصد به 10 درصد کاهش یافته است ولی مردم این کاهش را در جامعه احساس نمی کنند.

وی بیان کرد: به دلیل شرایط روکودی حاکم بر بازار 60 درصد صنایع کوچک و متوسط تعطیل و یا نیمه تعطیل هستند.

مسئول بسج اصناف استان مرکزی بیان کرد: به دلیل پایین بودن قدرت خرید مردم کاهش تورم بهبودی در شرایط اقتصادی خانواده ها ایجاد نکرده است.

حیدری به نقش صنایع کوچک ومتوسط در تحقق اقتصاد مقاومتی اشاره کرد وگفت؛ این صنایع به دلیل انعطاف پذیر بودن باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرند.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.